اسسمنت از انجمن مهندسی استرالیا-1

1-     فرم تکمیل شده Application:

فرم مذکور را از سایت انجمن مهندسین استرالیا دانلود کرده و تکمیل نمایید. در تکمیل فرم حتما دقت کنید که آدرس رو صحیح بنویسید که تمام مکاتبات با این آدرس خواهد بود. در ضمن کد پستی هم یادتون نره. یکی از دوستام یادش رفته بود پلاک خونه‌اشون رو بنویسه ولی به خاطر کدپستی جواب اسسمنتش رو تونست دریافت کنه و گرنه معلوم نبود چه بلایی سرش میومد. روش پرداخت هزینه رو هم باید تو این فرم مشخص کنید. اگر قصد دارین از وکیل استفاده کنید قسمت مربوطه رو هم باید کامل کنید. آخر سر هم یه دونه عکس 4x6 رو بالای فرم با منگنه یا کلیپس الصاق کنید.

2-     پرداخت مبلغ 450دلار استرالیا جهت هزینه ارزشیابی

هزینه ارزشیابی که در زمان تهیه ایم پست 450 دلار استرالیا هست رو می‌تونید با یکی از روشهای زیر پرداخت کنید: از طریق کردیت کارت که باید اطلاعات مربوطه شامل شماره کارت، تاریخ انقضا، نام صاحب کارت و امضای وی را در فرم Application درج نمایید. روش دوم از طریق حواله بانکی است که باید برید بانک و یک حواله بانکی به نام Engineers Australia دریافت کنید. قبلا تهیه این حواله از طریق بانک ملی شعبه مرکزی قابل انجام بود اما الان بدلیل تحریم این امکان وجود ندارد. من خودم از طریق یکی از دوستام تو انگلیس این کار رو انجام دادم که لازم بذکره که هزینه تمام شده هم تقریبا 50درصد از مبلغ واقعی بیشتر بود. ظاهرا در حال حاضر امکان انجام این کار از طریق بانک اقتصاد نوین یا سامان نیز فراهم هستش. تحقیق در مورد صحت این مطلب با خودتون.

3-     اگه وکیل دارینتکمیل فرم مربوطه

فرم مربوط به تفویض اختیارات به وکیل رو کسانیکه قصد دارند از طریق وکیل اقدام کنند باید کامل کنند. با تکمیل این فرم شما متقبل می‌شین که تمام مکاتبات از طریق وکیل انجام بشه و طبیعیه که به مکاتبات خودتون ترتیب اثر داده نخواهد شد.

4-     فتوکپی برابر اصل شده پاسپورت

پاسپورتتون رو باید ببرین دارالترجمه تا ایشون لطف کنند کپی برابر اصل کنند. تایید وزارت خارجه و دادگستری هم یادتون نره.

5-     فرم اصلی نتیجه امتحان آیلتس

چند روز قبل از اینکه بخواهید مدارکتون رو بفرستید با مراجعه به سازمان برگزار کننده امتحان آیتلستون درخواست می‌کنید که یه نسخه اصلی از مدرک امتحان آیلتس رو برای اداره مهندسی استرالیا ارسال کنند. هزینه مربوطه شامل تهیه یه نسخه اضافی و هزینه پستی با DHL یا TNT رو پرداخت می‌کنید. خودتون هم یه کپی از مدرک مربوطه تهیه کرده و پشتش تاریخ ارسال، نام حمل کننده و شماره رفرنس رو بنویسین بهتره.

6-      دانشنامه مهندسی

مدرک اصلی دانشنامه رو با مراجعه به وزارت علوم و تحقیقات تو شهرک غرب و ممهور کردن به مهر تایید ایشان به دارالترجمه برده و درخواست ترجمه می‌کنید. ظاهرا دانشگاه آزادی ها یه مرحله شامل تایید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد رو اضافه تر دارند. باز هم تایید دادگستری و وزارت خارجه یادتون نره. در ضمن معمولا تو ترجمه‌ها کپی مدرک مورد ترجمه رو هم اتچ ترجمه می‌کنند. یادتون باشه که کپی فارسی دانشنامه هم باید توسط مترجم کپی برابر اصل بشه.

7-     ریز نمرات

مانند مورد بالا

8-     رزومه کاری یا CV

رزومه خودتون رو با زبان انگلیسی و در دو یا سه صفحه ضمیمه مدارک بکنید.

9-     گواهی اشتغال بکار

این مورد هم جزء مدارکهست لازم ش. اگه گواهی‌هاتون فارسیه باید ترجمه بشن و با تایید دادگستری و وزارت خارجه. برای تایید این مدارک معمولا روزنامه رسمی شرکت و دفترچه بیمه هم لازمه. کپی برابر اصل فارسی گواهی هم یادتون نره. دوستم rezaiemm استعلام کرده و ظاهرا سابقه کار جزء مدارک اصلی نیست.

10-نوشتن سوابق علمی و تحقیقاتی و پژوهشی و ...  یا CPD

این مدرک شامل تمامی سوابق مربوط به رشته یا کارتون هستش که بعد از اتمام تحصیل داشتین مثل حضور در کنفرانس، شرکت در کلاس یا دوره‌های آموزشی، بازدید، مقاله، تحقیق و ... . نمونه هم دوباره دوستم rezaiemm براتون گذاشته.

موارد 11، 12 و 13 هم باشه برا بعد از مسافرت تایلند

/ 4 نظر / 307 بازدید
علی (rezaiemm)

مهندس کورش کبیر سلام. دستت درد نکنه. خوب بود. فقط بگم که به جای کپی برابر اصل پاس میشه از ترجمه کارت ملی یا شناسنامه هم استفاده کرد.

شاهین

نمونه هایی از CDR يا نحوه نوشتن آن كه بتونه كمكمون كنه .هيچي دربارش نميدونم.لطفا" كمك ...كمك...

مهرنوش

نمونه هایی از CDR يا نحوه نوشتن آن كه بتونه كمكمون كنه

صالح

با سلام....اگه میشه نمونه CDR رو برای من هم بفرستید....ممنون