ویزا و دیگر هیج...

خدای بزرگ را شاکرم که یکبار دیگه بر من منت گذاشت و من رو در راهی که برگزیده بودم  و برای این راه تنها از اون کمک خواسته بودم و بر اون توکل کرده بودم هدایت کرده و به مقصد رسوند. البته کاملا آگاهم از اینکه این خود آغازی بر یک مسیر طولانی‌تر و دشوارتر است و بعد از این قدم در مسیری می‌گذارم که باز هم بدون لطف و توجه او انتهایی را بر آن متصور نیستم.

در زندگی و از موقعی که خواسته‌ها و تمناهای من رنگ واقعی بخود گرفت همیشه تکیه‌گاه و پشتیبانم بوده و از این بابت بخود می‌بالم که همیشه لطف او شامل حالم شده و امیدوارم بتوانم شاکر گوشه‌هایی از نعمتهای بی‌پایان و بیکران اون باشم.

امروز ٢٧ نوامبر ٢٠٠٩ مطابق بر ۶ آذرماه ١٣٨٨ ویزای اقامت دائم من و خانواده برای استرالیا پس از گذشت ١٣ ماه و بیست و هشت روز از تاریخ لاج صادر گردید.

اما اطلاعات کامل در مورد روند پروسه مهاجرت من و خانواده:

١. امتحان آیلتس اول:۴/١٢/١٣٨۶ نتیجه: دو عدد ۶.۵ و دو عدد ۵.۵

٢. امتحان آیلتس دوم:٢٧/١/١٣٨٧ نتیحه: دو عدد ۶.۵ و دو عدد ۶

٣. شروع تهیه CDR برای اسسمنت:١/٢/١٣٨٧

۴. آماده شدن مدارک جهت ارسال برای اسسمنت: ١/۴/١٣٨٧

۵. ارسال مدارک برای اسسمنت: ٩ آگوست ٢٠٠٨ منطبق بر ١٩مرداد ٨٧ (دلیل فاصله طولانی این مقطع، عدم امکان ارسال پول از ایران و جستجو برای پیدا کردن راه حل مناسب جهت پرداخت هزینه اسسمنت بود)

۶. دریافت مدارک توسط انجمن مهندسین استرالیا: ١٣ اگوست منطبق بر ٢٣مرداد ٨٧

٧. تاریخ صدور نامه اسسمنت: ۵ سپتامبر ٢٠٠٨ منطبق بر ١۵ شهریور ٨٧

٨. دریافت نامه اسسمنت: ٢۵سپتامبر منطبق بر ۴ مهرماه ٨٧

٩. تاریخ لاج: ٣٠ سپتامبر ٢٠٠٨ منطبق بر ٩ مهرماه ١٣٨٧ بصورت آنلاین (یکروز قبل از عید فطر) کلیه مدارک اولیه از جمله آیلتس همسر در مهلت ٢٨روزه ارسال شد.

١٠. تاریخ مشخص شدن آفیسر: ٣٠ آوریل ٢٠٠٩ منطبق بر ١٠ اردیبهشت ٨٨(دقیقا پس از ٧ ماه از لاج)

١١. تاریخ دریافت نامه آفیسر: ١ می ٢٠٠٩ منطبق بر ١١ اردیبهشت ٨٨

١٢. نام کیس آفیسر: Jamie Steer

١٣. مدارک درخواستی در اولین نامه: فرم ٨٠ و ١٢٢١ برای من و همسر و همچنین سابقه بیمه

١۴.ارسال گواهی سوء پیشینه: ٢٧ می منطبق بر ۶ خرداد ٨٨ (بدون درخواست آفیسر)

١۵. تاریخ انجام آزمایشات پزشکی: (بدون درخواست آفیسر) ١٠ اکتبر ٢٠٠٩منطبق بر ١٨ مهرماه ٨٨

١۶. محل انجام تست پزشکی: بیمارستان آتیه (در مورد نحوه و هزینه‌ها این پست رو بخونین)

١٧.تاریخ ارسال نتایج توسط دکتر سجادیان: ٢١ اکتبر ٢٠٠٩ منطبق بر ٢٩ مهرماه

١٨. تاریخ دریافت نتایح توسط HOC: ٢۶ اکتبر ٢٠٠٩ منطبق بر ۴ آبان ٨٨

١٩.تاریخ فاینالایز شدن توسط HOC: ٩ نوامبر ٢٠٠٩ (روز یکشنبه!) منطبق بر ١٨ آبان ٨٨

٢٠. تاریخ Met  شدن همه مدارک بجز مدیکال: ٢۴ نوامبر ٢٠٠٩ منطبق بر ٣ آذر ١٣٨٨

٢١. نامه دوم آفیسر (اینبار ساپورت آفیسر مستقیما مکاتبه کرد): ٢۵ نوامبر ٢٠٠٩مبنی بر درخواست مدیکال. این نامه همان روز پاسخ داده شد که مدارک مربوطه در فلان تاریخ ارسال و در فلان تاریخ فاینالایز شده است.

٢٢. تاریخ نامه پری گرنت: ٢٧ نوامبر ٢٠٠٩ منطبق بر ۶ آذر ١٣٨٨(١٣ ماه و بیست و هشت روز از لاج) )(یک روز قبل از عید قربان)

٢٣. مهلت ورود: 3 می 2010 (مهلت ورود بر اساس تاریخ سوء پیشینه صادر شده است)

٢۴. چک محل کار هم نشدم.

و اما در این مدت تعداد ۴ بار Inquiry زدم و هر بار جواب روتین و معمولی گرفتم.

دو بار برای تیم ۵ با آدرس adelaide.gsm.team5@immi.gov.au ایمیل زدم و هر بار تو صفحه آنلاینم تغییراتی ایجاد شد.

یکبار فیدبک فرستادم بابت نامه اعتراض آمیز دوستان میگرنت هلپ که جواب رو تو این پست می‌تونین ببینین.

یکبار هم برای IGIS نامه فرستادم که جوابش تاریخ ٢۴ نوامبر همزمان با آیتم ٢٠ فوق دریافت شد مبنی بر اینکه Security Check در نوامبر ٢٠٠٩ تموم شده و برای دیاک فرستادن.

همچنین در این مدت از صبوری و راهنماییهای همسرم بهره زیادی برم. همونطور که قبلا هم گفتم تصمیم گرفته بودم این مسیر رو به تنهایی و بدون وکیل شروع کنم. پس نیاز به اطلاعات کامل داشتم. لذا تقریبا هر روز سایت میگرنت هلپ و زیر آسمان استرالیا رو می‌خوندم و اطلاعات خیلی زیاد و مفیدی بدست آوردم که از مدیران سایت و سایر کاربران که واقعا وقت و انرژی زیادی می‌ذاشتن و اطلاعاتشون رو با بقیه تقسیم می‌کردن تشکر می‌کنم. سایتهای سایر دوستان مهاجر که لیست بعضیهاشون رو توی قسمت دوستانم در حاشیه وبلاگ می بینین رو مرتب دنبال می‌کردم.

و اما برای اینکه در آینده فراموش نکنم لطف نزدیکانم رو، علاوه بر دوستان فوق‌الذکر به این دوستان هم زحمت دادم و ازشون کمک ویژه خواستم:

دوست و همکارم مهندس پوریا ع: که همونطور که قبلا گفتم اگه نبود شاید جرات قدم گذاشتنِ بتنهایی در این راه رو نداشتم و کمکم کرد برای شروع و ادامه مسیر.

دوست و همکارم مهندس رضایی: که در رفع نقصان اطلاعاتم در مورد این پروسه کمکم کرد.

دوست عزیزم دکتر اسفندیاری: که اون موقعی که بدلیل تحریمهای بین‌المللی از امکان پرداخت هزینه اسسمنت نا امید شده بودم، لطف کرد و از انگلیس اینکار رو برام انجام داد.

دوست و همکار عزیزم مهندس مسعود سیار: که امکان پرداخت اینترنتی هزینه لاج رو مدیون ایشون هستم.

به امید اینکه همه دوستان به بزرگترین آرزوهاشون برسن و همیشه خدا بهترین هدیه ها رو براشون به ارمغان بیاره.بای بای

/ 60 نظر / 49 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وحید

فقط سعی کن تو این مدت باقیمانده استرس به خودت راه ندی و فقط به موفقیت بیندیشی وگرنه اسم این روزا رو میدونی چی میگذارم: روزهای ترانه و اندوه

احسان

بابا ويزا رو گرفتي حاجي حاجي مكه بابا آپ كن سر بزن بگو زندگي بعد ويزا چطوره و .... موفق باشي

فاطمه

سلام. تبریک میگم. در ضمن تشکر ا زذکر تمام مراحل که خیلی بدردمون میخوره. ما تازه نمره آیلتسمون اومده و داریم مدارک واسه اسسمنت رو کامل میکنیم و امیدواریم قبل از عید لاج کنیم. چند تا سوال داشتم: برای مهندسین کامپیوتر هم نوشتن اپیزود لازمه؟ فرستادن آیلتس همسر باید توی همون 28 روز بعد از لاج باشه یا شما عجله داشتید؟ چی شد که 13 ماهه ویزا اومد؟([متفکر][تعجب])

کیوان

سلام و تبریک فراوان برای ویزا. راستش یکمی حسودیم شد و برای خودم ناراحت. من پروندم را حدودا 17 روز بعد از شما لاج کردم و کیس آفیسرم هم حدود مال شما سرو کلش پیدا شد و در آخرین مرحله به درخواست او مدارک پزشکی و عدم سوء پیشینه را اوائل مهر امسال فرستادم که 25 سپتامبر به سیدنی رسید. جالب اینکه چند روز بعدکلیه آیتمهای پزشکی دختر کوچکم و یکی از مدارک همسرم فانالایز شده  ولی باقیمانده آیتمها برای من وهمسرم بعد از 2 ماه هنوز دست نخورده مونده و در خماری و نگرانی هستیم. (شما نمیدونید چطور میشه از این hoc خبر گرفت؟)برنامه ریزی و رزرو بلیط هم کرده بودیم که 20 دی بریم ملبورن که فعلا معلق شده. بهرحال آینده شاد و موفقی در استرالیا برایتون آرزو میکنم/ راستی این دوستتون مهندس سیار را فکر کنم میشناسم . مهندس مکانیکه و سالهای 74 تا 76 در شرکت پرلیت در پروژه پالایشگاه بندر عباس با من همکار بوده. اگه همون بود بگو مهندس محمدی-مهندس برق- سلام رساند. 

مهاجر

[گل]تبریک فراوان و اروزی موفقیت

فاطمه

جناب کوروش من در مورد مهندسین کامپیوتر پرسیدم نه مکانیک[چشمک]

زهرا

http://www.igis.gov.au/complaints/complaint_form.cfm سلام .من میخواستم به igis می خوام نامه بدم ولی این قسمت زیر را کدام یکی رو تیک بزنم؟؟؟؟ Step 2: Agency Information Please select the Australian Government agency your complaint is about: Please enter the Agency you wish to complain about Australian Security Intelligence Organisation: Australian Secret Intelligence Service ^: Office of National Assessments: Defence Signals Directorate ^: Defence Intelligence Organisation: Defence Imagery and Geospatial Organisation ^:

رضا

سلام.ای بابا شما که هنوز اینجائی.پشیمون میشن ویزا رو میگیرنا.نکنه 22 بهمن شما هم میخوای مشتی به دهان استکبار یزنی بعد بری!!![عینک]بلیط برا کی میگیرن ایشالله.از کجا؟

علی

تبریک می گم بهتون... آیا شما در زمان لاج اقدام به ارسال مدیکال و سوپیشینه کرده بودید؟ و یا برای اولین بار بود که می فرستادید؟ ما در مدت 28 روز لاج فرستادیم و الان بعد از 17 ماه هنوز از درخواست جدید خبری نیست. مانده ایم بفرستیم یا صبر کنیم خودشان درخواست مجدد کنند. باتشکر

کورش

افرین ولی دهنمون رو سرویس کردی با این یکروز قبل از عید فطر و قربان گفتنت بابا جان فهمیدیم که مسلمونی واسه چی میخوای بیای اینجا؟! اینجا هم اید از دست شما مسلمونای خودخواه زجر بکشیمممممم