چقدر خنده داره؟

یه مطلب تو سایت تابناک دیدم و بنظرم جالب اومد. اینجا می‌ذارم و بدون شرح....

"از دوستان مخالف با نظریات و افکار بنده برای خوندن این مطلب هم دعوت می‌کنم"

چقدر خنده داره که یک ساعت عبادت به درگاه الهی دیر و طاقت فرسا میگذره ولی 90 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می گذره!

چقدر خنده داره که 50 هزار تومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه، اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می ریم کم به چشم میاد!

چقدر خنده داره که یه ساعت عبادت در مسجد طولانی به نظر میاد اما یه ساعت فیلم دیدن به سرعت میگذره!

چقدر خنده داره که وقتی می خواهیم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می کنیم چیزی به فکرمون نمی یاد تا بگیم اما وقتی که می خوایم با دوستمون حرفهای صدتا یه غاز بزنیم هیچ مشکلی نداریم! تازه وقت هم کم میاریم.

چقدر خنده داره که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمان به وقت اضافه می کشه لذت می بریم و از هیجان تو پوست خودمون نمی گنجیم اما وقتی که مراسم دعا و خطابه و نیایش طولانی تر از حدش می شه شکایت می کنیم و آزرده خاطر می شیم!

چقدر خنده داره که خوندن یه صفحه و یا بخش از قرآن یا کتاب دعا سخته اما خوندن 100 صفحه از یه کتاب رمان آسونه!

چقدر خنده داره که سعی میکنیم ردیف جلو صندلی های یک کنسرت یا مسابقه رو رزو کنیم اما به آخرین ردیف یک مکان مذهبی مثل مسجد یا جایی که راجع به خدا و دین و روز قیامت سخنرانی می کنند تمایل داریم!

چقدر خنده داره که برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی کنیم اما بقیه برنامه ها رو سعی می کنیم تو آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!

چقدر خنده داره که شایعات روزنامه ها رو به راحتی باور می کنیم و برای همدیگه هم با آب و تاب تعریف می کنیم اما سخن خدا و قرآن رو به سختی باور می کنیم!

چقدر خنده داره که همه مردم می خوان بدون اینکه به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری در راه خدا انجام بدن به بهشت برن!

چقدر خنده داره که وقتی جوکی رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می کنیم به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته شود همه جا را فرا می گیرد اما وقتی که سخن و پیام الهی رو می شنویم کلی در مورد گفتن و یا نگفتن اون فکر می کنیم! و آخر سر هم بی خیالش می شیم!

خنده داره ؟ اینطور نیست؟!

دارید می خندید؟

دارید فکر می کنید؟

این حرفارو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاس گزار باشید که او خدای خوب و مهربون و دوست داشتنی ای است.

آیا این خنده دار نیست که وقتی که می خواهید این حرفارو به بقیه بزنید خیلی ها رو از لیست خودتون پاک می کنید بخاطر اینکه مطمئنید که اونها به هیچ چی اعتقاد ندارند؟!!!
خنده داره؟ ...... یا تاسف آوره؟

/ 3 نظر / 36 بازدید
محمد

به نظرم خنده دار نیست. تاسف آور هم نیست. چون به نظر من خدا همه رو دست داره. فقط بعضی ها اینو یادشون می ره. ضمناً اطاعت کردم و مطلب جدید نوشتم.[چشمک]

هومن

دوست عزیز : 1.اگه یک ساعت که هیچی صد ساعت هم بشینی با خدای تازی به زبونی که خودت هم نمی فهمی ورور کنی بیشتر لذت می بری یا یک بازی مهیج فوتبال رو ببینی ؟ 2.جالبه که 50000تومن می خوای در راه خدا خرج کنی نه یک فقیر !!! می دونی چرا ؟ چون اگه 50000تومن به فقیر بدی خدا هم تو بهشت بهت 70 تا حوری و قلمان و از این جور چیزا میده !!!! ولی میدونی چرا این پول رو نمی دی؟ چون مطمئن نیستی خدا حوری و قلمانا رو بده !!! 3.دیدن یک فیلم اگه اموزنده باشه لذت بخشه ولی ورور کردن به زبون تازی که معنیش رو هم نمی فهمی چه لذتی می تونه داشته باشه ؟ 4.وقتی می خوایم دعا کنیم باید بپایم حرفی نزنیم خدا بدش بیاد لج کنه ببرمون دوزخ وتازه انگار خدا از حال و روز ما بی خبره و ما باید بهش یاداوری و یا تعیین و تکلیف کنیم!!! 5.بازی فوتبال هیجان بخشه ولی شنیدن دعا اونم پای منبر یه ادم پدر سوخته رو نمی دونم ! شما می دونی ؟ 6.کتاب رمان یه چیزی یادت میده ولی تازی عرعر کردن رو نمی دونم ! 7.اصولا تو کنسرت از صدای دلپذیر خواننده لذت می برن و شاد می شن ولی تو مکانهای مذهبی از صدای خواننده ناراحت می شن و گریه می کنن ! پس هر چی دور تر بهتر !!! 8.تو ای