دعوت نامه!

سلام

اول از همه یه خاطره عجیب!

دیروز برای Afetrnoon Tea خونه یکی از دوستان اوزی دعوت بودیم. جاتون خالی.

موقع چای و قهوه برامون قند آورد! ما شروع کردیم به قهوه خوردن. من از قند استفاده کردم و خانمم از شکر. از این حرکت ما متعجب شدند. خیلی به خودش فشار آورد که چیزی نگه ولی نتونست. گفت من یه دوستی دارم که همکارش مسلمونه و وقتی بهش گفتم مهمون ایرانی داریم به من ایمیل زد و گفت یه وقت شکر جلوشون نزاریا! مسلمونا شکر رو بصورت حبه‌ای می‌خورن و با شکر معمولی رابطه خوبی ندارن. طرف کلی هم گشته بود تا قند برامون پیدا کرده بود!

و اما اصل مطلب:

اونایی که کامنتهای پست قبلی رو خوندن می‌دونن چه اتفاقی قراره بیفته!

اما نحوه اخذ ویزای بستگان:

دو روش برای اخذ ویزای بستگان وجود داره. اول ویزای ۶٧٩ یا ویزای اسپانسر فامیلی. شما لازمه یه سری مدارک شامل پاسپورت خودت، فیش حقوقی،‌قرارداد کاری و پرینت حساب رو ببری نزدیکترین اداره مهاجرت و از طریق دیاک درخواست اسپانسر شدن برای بستگانت رو بدی. با این روش شما از طریق اداره مهاجرت اقدام می‌کنی و باید تمام نیازمندیهای اونا رو رعایت کنی. احتمال هم داره که از اون کسی که داره می‌آد مدیکال و یه سری مدارک تکمیلی بخوان. این روش مستلزم زمان بیشتره ولی احتمال اخذ ویزا هم در عوض بیشتره. پیشنهاد می‌کنم از این روش برای دعوت از خواهر و برادر و یا دوستان! (شاید بهشون ویزا بدن) از این روش اقدام کنید. اطلاعات بیشتر در اینجا.

روش دوم اقدام از طریق سفارت استرالیا تو تهران هستش. در این روش شما از طریق ویزای ۶٧۶ یا ویزای توریستی اقدام می‌نمایید. لازمه یک دعوت نامه همراه با مدارکی که نشون بده در صورت بروز هر مشکلی شما توانایی ساپورت مالی رو دارین بفرستین. البته این مدارک اجباری نیست اما به پروسه ویزا کمک خواهد کرد. اطلاعات بیشتر در اینجا

من برای سفارت ایمیل زدم و گفتم که مدارک رو چجوری براشون بفرستم. جواب دادند که هم مدارک رو می‌تونین برای اپلیکنت ایمیل کنید و اون همراه با اپلیکیشن بیاره سفارت یا اینکه چند روز قبل از تاریخ مصاحبه اون شخص یا بلافاصله بعد از مصاحبه برای سفارت ایمیل کنید.

من یه نمونه دعوت نامه رو اینجا گذاشتم. البته لازم نیست که حتما همین فرم پر بشه. من مواردی رو دیدم که با یه نامه معمولی تونستن ویزا بگیرن. دعوت نامه رو تکمیل کردم و همراه با فیش حقوقی و قرارداد و پرینت صورتحساب بانکی شش ماه اخیر برای سفارت ایمیل کردم. البته یه کپی هم از دعوت نامه (فقط) همراه با یه نامه که نشون می‌داد من بقیه مدارک رو برای سفارت ایمیل کردم دادم مادر خانمم روز مصاحبه برد. زمانها هم اینجوری بود:

اواخر اکتبر تماس گرفتیم سفارت و برای ١٠ نوامبر وقت مصاحبه دادند.

من مدارک رو شش نوامبر برای سفارت ایمیل کردم.

مادر خانمم روز ١٠ نوامبر رفت سفارت و اپلیکیشن همراه با ترجمه رسمی شناسنامه و پاسپورت و یک قطعه عکس  و دعوت نامه همراه با فیش بانکی به مبلغ ١٠٢٠٠٠ تومان رو بهشون داد. پس از بررسی اعلام کردن که ویزای شما قبلا صادر شده! یعنی قبل از ارائه اپلیکیشن! معنی این قضیه اینه که بر اساس مدارکی که من براشون ایمیل کرده بودم ویزا آماده شده بود و همون روز برچسب ویزا رو تو پاسپورت زده بودند. این یعنی کوتاهترین زمان ممکن. البته این قضیه فقط برای من نبوده و من از دوستان زیادی شنیدم که ویزای توریستی بستگان همون روز درخواست صادر شده است.

اطلاعات تکمیلی در سایت سفارت استرالیا در تهران!

/ 20 نظر / 752 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امید

سلام امیدوارم خوب باشید من دنبال یه نفر میگردم تو استرالیا که زمینه کاریش الکترونیک ترجیحا ابزاردقیق باشه تا بتونم راجع به نرم افزارهایی که اونجا کار میکنند بپرسم احیانا خود شما در این مورد اطلاع ندارید؟ یا کسی رو میشناسید که بتونه به من کمک کنه؟ ممنون میشم

بابک

خیلی ممنون لطف کردید

اشکان

[گل]سلام کوروش جان! حالت خوبه؟ چه خبرا؟[قلب]

امید

سلام آقا خیلی ممنون از اطلاعات مفید شما اگر ممکنه یه اطلاعاتی راجع به وضعیت بهداشت و درمان اونجا بدید. وضعیت بیمارستانها و کیفیت خدمات چطوره. دکتر های حاذق و کاردرست دارند؟ هزینه ها و پوشش بیمهای در چه حدیه؟

اشکان

سلام کوروش جان! عکست رو دیدم.... خیلی خوش تیپ هستی....[عینک] فقط چرا یه دونه دست داری....؟[زبان][نیشخند][قلب][گل]

علی

سلام کوروش جان. نتیجه اسس من اومد. یه پست دربارش دارم. تونستی سر بزن. خوشحال می شم.

محمد

به به بالاخره چهره شما رو دیدم. امیدوارم همیشه کامیاب و پیروز باشی.

مهدی

سوالم اینه که شما با کی توی بریزبین آموزش دیدین؟اسم آدرسی دارین بزاری اینجا.ساعتی چنده آموزش 1 ساعته؟ اگه کسی ماشین خودشو ببره هزینش کمتر نمیشه؟

نسا

با تشکر فراوان از مطالب بسیار مفیدی که نوشتین؛ من یه سوال دارم: برای استفاده از روشی که شما برای ویزا استفاده کردین ظاهرا باید 2 سال از اقامتتون در استرالیا گذشته باشه. درسته؟