مهاجرت

سلام

چند روز پیش از یکی از دوستانیکه اخیرا اومده استرالیا شنیدم چون در پروسه کاریابی موفق نبوده بعد از 3 ماه داره بر می گرده ایران.

قبلا دوستان زیادی از جمله محمدرضا و علی در مورد مهاجرت و دلایل اون و اینکه خوبه یا بد مطلب نوشتن. من هم قصد ندارم وارد این بحث بشم ولی نکته‌ای که به ذهن من می‌رسه رو باز هم بیان می‌کنم تا شاید بدرد دوستانیکه در این راه قدم می‌زارن بخوره.

همونطور که اکثرا می‌دونیم پروسه مهاجرت خیلی خیلی انرژی بره و هزینه‌های زیادی هم داره. بطور معمول اگه یه نفر بخواد برای مهاجرت اقدام کنه حداقل 4 میلیون تومان (بدون وکیل)+ 2-3 سال انرژی نیاز هست. برای اومدن اینجا هم بگیم حداقل 15 میلیون برای پول بلیط و 3-4 ماه اقامت اولیه لازم خواهد بود.

عمده کسانیکه برای مهاجرت اقدام می‌کنن از قشر متوسط جامعه هستن و تو سن 25-35 سال. یعنی عمده ما بدون داشتن پشتوانه مالی قوی قدم در این راه می‌زاریم. پس لازمه در سنین اولیه جوانی بشدت کار کنیم. من خودم رو می‌گم، مجبور بودم گاهی تا 20 ساعت در روز کار کنم تا بتونم هزینه‌های مربوطه رو تهیه کنم. این مساله باعث فرسودگی تدریجی هم می‌شه.

حالا اگه ما صرفا بدلیل مد بودن یا دلزدگی خیلی معمولی از شرایط اقتصادی یا سیاسی یا ... در این راه قدم بزاریم، امکان اینکه نتونیم ادامه بدیم زیاده. برای همین همیشه همه دوستان می گن داشتن انگیزه قوی مهمترین بخش برای مهاجرته.

انگیزه باعث می شه تحمل سختیهای قبل و بعد از مهاجرت راححتر بشه.

با این مطلب فقط قصد داشتم یه تلنگر دیگه به دوستان بزنم که حواستون باشه خیلی خیلی راحت ممکنه 2-3 سال تلاشتون و سختی‌هایی که تحمل کردین و کل پس‌انداز یک عمرتون رو از دست بدین اگر با برنامه و هدف حرکت نکنید. تازه شاید به قول یکی از دوستان ازدست دادن اینها یه طزف قضیه باشه و طعنه‌های احتمالی دوستان و اقوام و ... یه طرف دیگه.

/ 8 نظر / 54 بازدید
وحید

واقعا انگیزه و توجیه قوی داشتن توی این پروسه خیلی مهمه. شما هم اگر فرصت داشتید بیشتر راجع به این موضوع بنویسید. راستی رشته این دوستتون چی بود؟

علی ( مهاجرت نامه )

سلام به نظرم که 3 ماه برای تصمیم گیری خیلی کم بوده. نکته مهم همونیه که گفتی دلزدگی اصلا دلیل محکمی نیست.

fred

البته نمیشه راحت در مورد بقیه نظر داد اما این پروسه نیاز به صبر داره و در اصل یک طوری امتحان صبر هستش دوستان در نظر داشته باشن که وقتی میخوان بیان سخترین شرایط رو در نظر بگیرند تا بعدا دچارمشکل نشوند همینطور که علی جان هم فرمودن دلزدگی دلیل محکمی نمی تونه باشه

علی

می دونم چی می گی. منم خیلی فکر کردم و دوتایی خیلی صحبت کردیم. شاید خیلی از سوالهایی که همه آخر کار می پرسن از اول پرسیدیم. کلا کندن سخته و انگیزه های قوی ای می خواد. آپدیتم. سر بزن.

علی

سلام، ببخشید راستی باز هم از بنگاهها و تارنماهای کاریابی ای که پیشتر در ایران در آنها نامنویسی کرده بودید، خبری یا تماسی به دستتان رسیده است؟چه برای کار در استرالیا و چه برای جاهای دیگر؟راستی به جز دو تارنمای کاریابی Global Choice و Faststream که از آنها نام بردید، آیا بنگاه کاریابی دیگری هم بود که در آن نامنویسی کرده بوده باشید و به نظرتان برایتان کار سودمندی انجام داده بوده باشد (چه تماس برای مصاحبه و چه ...)؟ اگر بوده، می شود آنها را نام ببرید...

fateema

گذشته از انگيزه و مسائل معنويش بهتر بود كه شرايط اين ادم هم ميهم مثلا اينكه تنها باشه يا اينكه زن و بچه داشته باشه خيلي فرق مي كنه و اينكه سرمايه اش چقدره

fateema

ميشه لطف كنيد در مورد جاهاي ديدني كه ميگين عكس بزارين مرسي

محیا

خدا لعنت کنه کسایی رو که ما رو مجبور می کنند از اینجا دل بکنیم من اینجا رو خیلی دوست دارم خانواده ام مردم و همه کس و همه چیز رو ولی شوهرم جلوی چشمم داره هر روز آب میشه و فقط حرص می خوره خودم هم وضعم بهتر از اون نیست