اندر احوالات مسافرت خارجه

سلام

چند وقتی بود نتونستم یه دستی به سر و روی وبلاگم بکشم. اما امروز بالاخره اومدم.

اول از همه بگم تو این سه چهار هفته‌ای که نتونستم آپ کنم چند بار ماموریت خارج از تهران داشتم. اول رفتم شازند و خرم آباد. هفته بعدش رفتم عسلوئیه و بعدش هم سنندج. تو سنندج هوا سرد و برفی بود و نتونستیم به کارامون برسیم و 3 روز تو هتل خوردیم و خوابیدیم و بعد هم دست از پا درازتر برگشتیم.

این هفته بلیط تایلندمون هم OK شد. قراره 25 بهمن تا 10 اسفند با خانواده بریم تایلند ولگردی. البته نه از اون ولگردی‌های مخصوص تایلند. بلکه بیشتر برا طبیعت گردی. یه هفته ساموئی هستیم و یه هفته هم بانکوک (ان‌شاء الله)

من خیلی به مسافرت با تور علاقه ندارم و سعی می‌کنم خودم کارام رو انجام بدم. منظورم بلیط، ویزا، هتل و ترانسفر و سایر موارده. بلیط رو از نمایندگی ماهان تو خیابون شهید بهشتی گرفتم. خودم و خانم نفری 490000 و عسل 370000 تومان برا بلیط چارتر و ویزای عادی توریستی. ویزای تایلند رو هم خود هواپیمایی ماهان می‌گیره. برا بلیط ساموئی به بانکوک هم اول رفتم سراغ چند تا آژانس. اما خدا بگم چیکار کنه بعضی از این بی پدر مادرها رو که تا احساس می‌کنن آدم بهشون نیاز داره شروع می‌کنن ناز کردن. یکیشون که حسابی عصبانیم کرد. اول نفری 170 هزار. بهش گفتم خوب میام می‌خرم گفت اون کلاس پر شده و نفری 205. فرداش گفتم باشه میام گفت اون کلاس هم پر شد و حالا نفری 235. تو اینترنت که چک کردم دیدم 13 تا پرواز هر روز داره و تقریبا نصف پروازها خالیه و تو اون پروازها همه کلاسها جا می‌ده. یه آژانس دیگه هم که مارو حدود 3 هفته سر کار گذاشت و هی امروز فردا می‌کرد. آخر سر هم گفت نمی‌تونم کاری بکنم. یه آژانس دیگه هم گفت برامون رزرو گرفته و الان دو هفته است که هیچ خبری ازش نیست و حداقل دنبال پولش هم نمی‌آد. بالاخره تصمیم گرفتم خودم دست بکار شم و از طریق اینترنت بلیط خریداری کنم. اولین مرحله دریافت کردیت کارت بود. همونطور که می‌دونین ایران تحریمه و امکان دریافت این کارت از داخل کشور نیست. شروع کردم به اینترنت گردی و بلاخره با شرکت حامی‌رایانه آشنا شدم. 65000 تومن هزینه صدور کارت از ابوظبی می‌گیره و کارت فیزیکی بهت می‌ده. یکشنبه اقدام کردم. چهارشنبه همین هفته کارت دستم بود و پنجشنبه شارژ اولیه واریز شده بود. تا اینجاش که خیلی عالیه. امیدوارم بتونم خریدم رو بدرستی انجام بدم و تایلند هم مشکلی پیش نیاد. چون من قدرت ریسکم بالا نیست ترسیدم بار اول پول کامل رو بهش بدم و فقط 100 درهم یعنی حدود 28500 تومان کارتم رو شارژ کردم. حالا فردا بایم برم دوباره پول بدم کارتم رو شارژ کنم و اگه مشکلی پیش نیاد یکشنبه یا دوشنبه می‌تونم بلیطم رو از طریق اینترنت بگیرم.

تو پست‌های بعدی در رابطه با خرید اینترنتیم و نیز اطلاعات تکمیلی در رابطه با اسسمنت مهندسی و مدارک مورد نیاز مطلب خواهم نوشت.

فعلا بای بای

/ 3 نظر / 25 بازدید
علی

سلام کوروش کبیر با طبیعت گردی ات حال کردم. خوش بگذره. اکثر تورهای ایرونی فقط به درد دیسکو و این جور چیزها می خوره. در مورد کارتهای فیزیکی که در شیخ نشینها صادر می شود خیلی مواظب باش چون به محض اینکه معلوم بشه تو ایران استفاده شده میره تو بلک لیست و دردسر میشه.

کوروش کبیر

ممنون علی جان حتما از توصیه‌هات استفاده می‌کنم. وبلاگ خوبی داری هر چند روز یه بار بهت سر می‌زنم و پیگیر مطالبت هستم. باز هم ممنون

مریم

سلام کوروش کبیر عزیز آپ می کنم به زودی چشم . امیدوارم موفق باشید