قصه مهاجرت من و خانواده

داستانهاي من از زندگي روزمره + كارهاي مهاجرتم شامل اسسمنت، لاج آنلاين، آمادگي جهت مهاجرت و زندگي در استراليا

Flood Levy Tax
نویسنده : کوروش کبیر - ساعت ٦:٢٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢ امرداد ۱۳٩٠
 

سلام
تو این پست می‌خوام در مورد Flood Levy صحبت کنم. حتما دوستانی که اینجا هستن یا پیگیر اخبار مربوط به استرالیا بودند بعد از سیل ژانویه و همچنین طوفان یاسی متوجه صحبت‌هایی‌ در مورد Flood Levy Tax شده‌اند. دولت استرالیا تصمیم گرفته بخشی از هزینه‌ای که به خاطر حوادث طبیعی تابستان گذشته تو کوئینزلند بهش تحمیل شده رو از طریق افزایش مالیات برای یک سال تامین کنه. تو این پست در مورد این نوع مالیات و میزان اون با توجه به درآمد سالانه اطلاعاتی رو که بدست آوردم در اختیارتون می زارم. این مواردی که اینجا بیان میشه علاوه بر مالیاتی هستش که به خاطر درآمدتون می بایست پرداخت کنید. اینجا در مورد مالیات معمولی صحبت کرده‌ام.
بر اساس مصوبه دولت فدرال (مرکزی) تمام افراد شاغل در استرالیا برای سال مالی ۲۰۱۱/۲۰۱۲ می‌بایست بخشی از درآمدشون به شرح زیر رو به عنوان Flood Levy Tax به دولت پرداخت کنن:
درامد ۰-۵۰،۰۰۰۰ دلار - معاف از این مالیات
درامد ۵۰،۰۰۰۰-۱۰۰،۰۰۰۰ دلار - ۰.۵ سنت به ازای هر دلار
درامد 100،000 دلار به بالا - ۱ سنت به ازای هر دلار

مثل: برای درامد ۱۵۰،۰۰۰ دلار در سال شما در انتهای سال ۷۵۰ دلار به عنوان Flood Levy پرداخت کرده‌اید.

البته این مبلغ مثل مالیات اصلی‌ به صورت خودکار از حقوقتون کم خواهد شد. ظاهرا کسانیکه در اثر حوادث طبیعی اسیب دیده‌اند می‌توانند با دانلود فرم مربوطه و تکمیل اون،‌خودشون رو از پرداخت این نوع از مالیات نجات بدهند. اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استثنا شدن از پرداخت مالیات و فرمهای مربوطه در اینجا.

اطلاعات تکمیلی این نوع مالیات و دلایل و نحوه اعمال هم اینجا.

یک مطلب دیگه: من اینجا از دوستان خوبم دامون، امیر و عارف که تو کامنتهای دو پست قبل بهشون توسط یکی از عجایب روزگار! توهین شده بود عذرخواهی می‌کنم. فکر می‌کنم کمتر کسی باشه از کسانیکه تو این سالها برای مهاجرت اقدام کردند یا تو راه هستند که از اطلاعات جالب و تکمیل و کمکهایی که این دوستان به همه می‌کنن بی‌اطلاع باشه. امیدوارم یاد بگیریم چجوری به هم احترام بزاریم و اگه می‌خوایم نظرمون رو بگیم چطور بدون توهین کردن بیان کنیم.

این آقای اعجوبه قبلا بارها تو وبلاگ ما کامنت گذاشته بود با اسامی مختلف. البته یه بار هم به اسم آنتی اسلام اومد اینجا کامنتی گذاشت اساسی! شاید بهتر بود مکاتبه با دانشگاهشون به دلیل Harassment و discrimination رو ادامه می‌دادم تا به قول عارف، یه ذره متوجه بشه که منطقی که ادعاش رو داره چجوریه. طبق جوابی که از بخش IT دانشگاهشون گرفتم اگر شکایت می‌کردم اخراج از دانشگاه و جریمه حداقل 50000 دلاری کمترین چیزی بود که انتظارش رو می‌کشید. اونوقت یه ذره بیشتر در مورد بدیهای استرالیا مطلب داشت و می‌نوشت و شاید اینجوری مجبور می‌شد کشور بهتری رو برای زندگی انتخاب کنه!

----------------------------------------

پینوشت 1: من اصلا قصد نداشتم قصه این بابا رو تکرار کنم و ادامه بدم. اما دیدم که واقعا در حق این دوستانم داره اجحاف می‌شه بخصوص وقتی کامنت‌های این پست هومن رو خوندم. به‌هر حال این بحث بدلیل اینکه به قول علی(مهاجرت نامه) از جنبه آموزندگی خارج شده، از جانب من تحت هیچ شرایطی ادامه پیدا نخواهد کرد.