قصه مهاجرت من و خانواده

داستانهاي من از زندگي روزمره + كارهاي مهاجرتم شامل اسسمنت، لاج آنلاين، آمادگي جهت مهاجرت و زندگي در استراليا

هزینه زندگی -2
نویسنده : کوروش کبیر - ساعت ٤:٥٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۸ اسفند ۱۳۸٩
 

سلام

اول از همه رویش دوباره زندگی در نیمکره شمالی رو تبریک می‌گم. امسال اولین باری هستش که از شلوغی شب عید دوریم و نیستیم هیجانات زیبای شب عید برای خرید و خونه تکونی و تزئین سفره هفت سین و ... رو ببینیم. اما اینجا هم سعی می‌کنیم رسوم خودمون رو حفظ کنیم و برنامه هایی داشته باشیم برا دید و بازدید و ...

اما در ادامه پست قبل:

باز باید تاکید کنم تمام این مواردی که بیان شد تجربه شخصی هستش و هیچ الزامی نداره که در مورد همه صادق باشه. کسی رو می‌شناسم که با 2500 دلار داره زندگی می‌کنه و شاده و هستن کسائیکه طبق گفته خودشون خرجشون 7000 تا رو هم رد می‌کنه. پس همه‌چی بستگی به شرایط شخص داره و علاقه‌مندیهاشون.

مورد بعدی کمک هزینه‌های دولت استرالیا هستش که بیشتر شامل کسانی می شه که بچه دارن. در واقع دولت به شما کمک می‌کنه که بچتون رو بزرگ کنید و کمکهای خوبی هم می‌کنه. در این مورد تو یه پست جداگانه مطلب می‌نویسم.

جدای از هزینه‌ها یه مورد دیگه هم مالیات هستش که اینجا واقعا کمر شکن هستش و شما وقتی فیش حقوقیتون رو می‌بینین ممکنه یه سکته خفیف هم بزنین وقتی رقم کسر شده بابت مالیات رو ببینین. اینجا تا 6000 دلار در سال معاف از مالیات هستین. از 6000 تا 37000 میزان 15% مالیات می‌دین. از 37000 تا 80000 حدود 30% و از 80000 تا 180000 میزان 37% مالیات بهتون تعلق می‌گیره. با یه حساب سر انگشتی شما اگه 80000 دلار در سال درآمدتون باشه باید 18750 دلار مالیات بدین. یعنی ماهی بیش از 1500 دلار دارین بابت مالیات به دولت فخیمه پرداخت می‌کنین.

در مورد مالیات هم برنامه دارم بنویسم. اگه وقت کنم!

شاد باشید