قصه مهاجرت من و خانواده

داستانهاي من از زندگي روزمره + كارهاي مهاجرتم شامل اسسمنت، لاج آنلاين، آمادگي جهت مهاجرت و زندگي در استراليا

مهاجرت - 2
نویسنده : کوروش کبیر - ساعت ۱:٠۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٠ امرداد ۱۳۸٩
 

سلام

راستش من قصد نداشتم مطلبی رو که در پست قبلی اشاره کرده بدم ادامه بدم. اما اون دوستی که مطلب در مورد اون بود با خوندن اون مطلب برام یه ایمیل فرستاد که من اینجا براتون می‌نویسم. مطمئنا شرایط هر کسی فرق می‌کنه و نمیشه یک مطلب رو به بقیه هم تعمیم داد. مهمترین مساله در قصه مهاجرت آگاهانه عمل کردنه. همین و بس.

من تو متن ایشون اسمش و رشتش رو حذف می‌کنم. اسمش بخاطر Privacy و رشتش بخاطر اینکه ملاکی نشه برای نتیجه‌گیری دوستان هم رشته‌ای ایشون ( باز هم بخاطر اینکه شرایط هر شخص با شخص دیگر فرق می‌کنه). سایر موارد نوشته این دوست عزیزمون هستش. براش آرزوی موفقیت می‌کنم در ادامه زندگی.

لطفا نظرتون رو هم به من بگین.

سلام
 
مطلب جدید سایتتون رو خوندم خیلی مناسب و واقع گرایانه بود. داشتن انگیزه از همه چیز مهم تر هستش. به نظر من حتی بعد از پیدا کردن کار این انگیزه هستش که آدم بقیه مشکلات رو تحمل میکنه. کار به نظر من تازه مشکل اول هستش که عموم ما ایرانی ها فکر میکنیم اگر اون حل بشه سایر موارد نیز حل میشود.
 واقعیتش من هم در این راه تلاش کردم و مانند شما خیلی کار کردم تا هزینه ها رو تامین کنم. البته متاسفانه ما یک مقداری به اصطلاح بی گدار به آب زدیم و به محض ورود خونه گرفتیم و کلی وسایل خریدیم!!!  که به نظرم کاملا اشتباه بود و باعث شد ما خیلی زود حجم عمده پول هامون رو از دست بدیم. متاسفانه شرایط کار رو هم من مناسب ندیدم. من تو ایران نقش سنیور انجینر بودم که اینجا امکان بدست آوردن این پوزیشون نسیت. درمورد کار فنی متاسفانه من تو استفاده از نرم‌افزارهایی تخصص دارم که اینجا شرکت های کمی از این نرم افزارها استفاده میکنند. در مورد رشته من باز هم امکان پیدا کردن کار به دلیل نداشتن سابقه استرالیا و عدم آشنایی با استانداردها نیست و شرکت ها تمایلی به استخدام تازه وارد ها نشون نمیدهند. من به این نتیجه رسیدم که فعلا از دست اون زندگی مصرفی که برای خودمون درست کرده بودیم راحت شویم، (خدا رو شکر یکی پیدا شد هم همه وسایل ما رو خرید البته به یک سوم قیمت! و خونه رو هم اجاره کرد) بتونیم یک مقداری از نظر مالی خودمونو تقویت کنیم و با تقویت نقطه ضعفها و یا یاد گیری نرم افزار های مورد استفاده اینجا و با امید بهبود نسبی شرایط کار مجددا برگردیم.
اما انگیزه بسیار مهم است که شما هم به آن اشاره کردید ما حدود 3 سال پیش به توصیه یکی از دوستان اقدام کردیم کاری که معمولا ما ایرانی ها بدون دلیل انجام میدهیم پروسه را طی کردیم ولی در مدت این سه سال من از لحاظ کاری پیشرفت کردم و چون دلیل خاصی نداشتیم خیلی دنبال مهاجرت نبودیم ولی خوب ویزا مسیر خودش رو طی میکرد تا بالاخره اومد و ما مونده بودیم چیکار کنیم. اومدیم که لااقل ویزا کنسل نشه. حالا هم ناراحت نیستیم ولی خواهش میکنم در سایتتون این نکته را هم ذکر کنید که دوستانی که تازه میایند مراقب خرج کردن پولشون باشند و اصولا طرز فکری که بعضی ها مثل خود من میگویند پول واسه 1 سال میبریم کار پیدا میشه! زیاد درست نیست باید قبل از اومدن راجع به کار تحقیق کنند من به راحتی در مورد کار خودم میتونستم این اطلاعات رو از ایران کسب کنم نیازی به اینجا اومدن واسه 3 ماه و خرج 20 میلیون پول نبود!!!!
ممنون
 
به امید دیدار