قصه مهاجرت من و خانواده

داستانهاي من از زندگي روزمره + كارهاي مهاجرتم شامل اسسمنت، لاج آنلاين، آمادگي جهت مهاجرت و زندگي در استراليا

Mt Coot-ha
نویسنده : کوروش کبیر - ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ تیر ۱۳۸٩
 

سلام

یکی دیگه از جاهای دیدنی بریزبین که بازدید اون به هر بازدید کننده ای از بریزبین توصیه می شه Mt Coot-ha هستش.

معنی خودمونی عبارت بالا می شه تپه‌ای که منظره خیلی خوبی داره! عبارت Mt مخفف Mountain بمعنی کوهه.

ما دیشب باتفاق یکی از دوستان ایرانی اینجا راهی منطقه فوق الذکر شدیم. این تپه‌ها در سمت غرب بریزبین و بعد از منطقه Toowong و در فاصله تقریبی 8 کیلومتری مرکز شهر قرار داره. به اون بالا که می‌رسی زیبایی و بزرگی بریزبین رو احساس می‌کنی. واقعا زیباست. خوشبختانه دیشب هوا کاملا صاف بود و از اون فاصله ساختمانهای بلند شهر براحتی قابل مشاهده بودند. ضمن اینکه اونجا دوربینهایی هم گذاشتن که هر کی دوست داشت یکعدد سکه 2 دلاری ناقابل شارژ می کنه و یک دقیقه! از دوربین استفاده می‌کنه. دوستان با تجربه بیشتر از ما معتقدن که در صورت بازدید در روز و آفتابی بودن هوا، سواحل دریایی  در فاصله 60 کیلومتری از این نقطه قابل دیدنه.

باز هم خوشبختانه بدلیل صاف بودن هوا یک گروه از انجمنهای آماتوری نجوم اومده بودند برای رصد ستاره‌ها و سیاره‌ها. جای همه شما خالی.

این دوستان هر کدام با استفاده از تلسکوپهای نیمه‌حرفه ای خودشون یکی از ستاره ها یا سیاره‌ها رو هدف گرفته بودند و تلسکوپهاشون رو با دقت مناسب بسمت هدف تنظیم کرده بودند و هر کی‌می‌اومد براش توضیح می دادند و اون شخص اجازه داشت با تلسکوپ سیاره یا ستاره مورد نظر رو ببینه.

چقدر زیبا بود دیدن ماه با اون حفره‌های زیبا و چقدر زیباتر بود دیدن زحل با اون حلقه معروفش. مجموعه هایی از ستاره‌ها بصورت یکعدد کره که طبق توضیحات شخص مربوطه 17 هزار سال نوری با ما فاصله داشت. وای....

بازدید از این منطقه تو روز هم جذابیتهای خاص خودش رو داره. خلاصه ما رو که یاد بام تهران انداخت.

یه رستوران هم هست که اگه خواستین می تونین اونجا غذا یا نوشیدنی هم میل کنید. باز هم طبق معمول اطلاعات تکمیلی از اینترنت و این سایت.

ارادتمند