قصه مهاجرت من و خانواده

داستانهاي من از زندگي روزمره + كارهاي مهاجرتم شامل اسسمنت، لاج آنلاين، آمادگي جهت مهاجرت و زندگي در استراليا

تعطیلات کریسمس
نویسنده : کوروش کبیر - ساعت ٢:٥٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱ دی ۱۳۸٩
 

سلام

از دو روز دیگه تعطیلات کریسمس شرکت ما شروع می‌شه. ١١ روز تعطیلیم. البته از این ١١ روز ٣ روزش مرخصی اجباری حساب می‌شه!

یه برنامه ریزی کردیم بریم یه سفر چند روزه با ماشین.

بعد از بازگشت اگه عمری باقی بود سفرنامه‌ای نگارش خواهد شد.

فعلا احتمالا چند روزی درخدمتتون نیستم و پیشاپیش از اینکه شاید جواب کامنتها با تاخیر داده بشه عذرخواهی می‌کنم.

شاد باشید


 
 
ایران
نویسنده : کوروش کبیر - ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٠ آذر ۱۳۸٩
 

دوستانیکه اینجا هستند حتما برخورد کردن با کسانیکه هیچگونه اطلاعاتی در مورد ایران ندارند یا حتی نمی دونن ایران کجای دنیاست!

خیلی‌ها هم ایران رو با رئیس جمهورش می‌شناسن و با سابقه ذهنی براساس صحبتهای رئیس جمهور نسبت به اون نگاه می‌کنن.

یادمه یکی از همکارام می‌گفت که ایران همش بیابونه و اینجا حسابی آب و‌هوا عوض می‌کنی! یا اینکه مثلا شما خط هواپیمایی هم دارین؟ با هواپیما اومدی یا با کشتی. ماشین چی؟ اصلا ماشین دارین؟ و ...

هومن هم بارها گفته که همکاراش بهش گفتن شما با شتر رفت و آمد می کنین و ...

چند سال پیش دوستان دانشجوی ایرانی در آمریکا یه فایل Power Point در مورد ایران تهیه کردن و تو اینترنت گذاشتن. من قبل از اومدن اینجا این فایل رو پیدا کردم و اینجا هر کی پرس و جو می‌کنه بلافاصله فایله رو بهش می‌دم. شاید نمونه‌های مشابه هم زیاد باشه اما این فایل خیلی جالب و نسبتا کامل هستش و اطلاعات خوبی در مورد ایران به مخاطبش می‌ده. خانمم وقتی تو کلاسش ایران رو با این فایل معرفی کرده بود نصف بیشتر بچه‌ها دهانشون باز مونده بود که اصلا نمی دونستیم این چیزا رو!

بهر حال گفتم شاید جالب باشه. فایل رو از اینجا می‌تونین دانلود کنید.

پی‌نوشت: ظاهرا اون لینک تو ایران کار نمی کنه. از اینجا هم می‌تونین دانلود کنید

 

پی‌نوشت ٢: ظاهرا این لینک هم تو ایران کار نمی‌کنه. دوستانیکه فایل رو می‌خواستن یه ایمیل به من بزنن. براشون می‌فرستم:

sorsoreh1@yahoo.com


 
 
دعوت نامه!
نویسنده : کوروش کبیر - ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ آذر ۱۳۸٩
 

سلام

اول از همه یه خاطره عجیب!

دیروز برای Afetrnoon Tea خونه یکی از دوستان اوزی دعوت بودیم. جاتون خالی.

موقع چای و قهوه برامون قند آورد! ما شروع کردیم به قهوه خوردن. من از قند استفاده کردم و خانمم از شکر. از این حرکت ما متعجب شدند. خیلی به خودش فشار آورد که چیزی نگه ولی نتونست. گفت من یه دوستی دارم که همکارش مسلمونه و وقتی بهش گفتم مهمون ایرانی داریم به من ایمیل زد و گفت یه وقت شکر جلوشون نزاریا! مسلمونا شکر رو بصورت حبه‌ای می‌خورن و با شکر معمولی رابطه خوبی ندارن. طرف کلی هم گشته بود تا قند برامون پیدا کرده بود!

و اما اصل مطلب:

اونایی که کامنتهای پست قبلی رو خوندن می‌دونن چه اتفاقی قراره بیفته!

اما نحوه اخذ ویزای بستگان:

دو روش برای اخذ ویزای بستگان وجود داره. اول ویزای ۶٧٩ یا ویزای اسپانسر فامیلی. شما لازمه یه سری مدارک شامل پاسپورت خودت، فیش حقوقی،‌قرارداد کاری و پرینت حساب رو ببری نزدیکترین اداره مهاجرت و از طریق دیاک درخواست اسپانسر شدن برای بستگانت رو بدی. با این روش شما از طریق اداره مهاجرت اقدام می‌کنی و باید تمام نیازمندیهای اونا رو رعایت کنی. احتمال هم داره که از اون کسی که داره می‌آد مدیکال و یه سری مدارک تکمیلی بخوان. این روش مستلزم زمان بیشتره ولی احتمال اخذ ویزا هم در عوض بیشتره. پیشنهاد می‌کنم از این روش برای دعوت از خواهر و برادر و یا دوستان! (شاید بهشون ویزا بدن) از این روش اقدام کنید. اطلاعات بیشتر در اینجا.

روش دوم اقدام از طریق سفارت استرالیا تو تهران هستش. در این روش شما از طریق ویزای ۶٧۶ یا ویزای توریستی اقدام می‌نمایید. لازمه یک دعوت نامه همراه با مدارکی که نشون بده در صورت بروز هر مشکلی شما توانایی ساپورت مالی رو دارین بفرستین. البته این مدارک اجباری نیست اما به پروسه ویزا کمک خواهد کرد. اطلاعات بیشتر در اینجا

من برای سفارت ایمیل زدم و گفتم که مدارک رو چجوری براشون بفرستم. جواب دادند که هم مدارک رو می‌تونین برای اپلیکنت ایمیل کنید و اون همراه با اپلیکیشن بیاره سفارت یا اینکه چند روز قبل از تاریخ مصاحبه اون شخص یا بلافاصله بعد از مصاحبه برای سفارت ایمیل کنید.

من یه نمونه دعوت نامه رو اینجا گذاشتم. البته لازم نیست که حتما همین فرم پر بشه. من مواردی رو دیدم که با یه نامه معمولی تونستن ویزا بگیرن. دعوت نامه رو تکمیل کردم و همراه با فیش حقوقی و قرارداد و پرینت صورتحساب بانکی شش ماه اخیر برای سفارت ایمیل کردم. البته یه کپی هم از دعوت نامه (فقط) همراه با یه نامه که نشون می‌داد من بقیه مدارک رو برای سفارت ایمیل کردم دادم مادر خانمم روز مصاحبه برد. زمانها هم اینجوری بود:

اواخر اکتبر تماس گرفتیم سفارت و برای ١٠ نوامبر وقت مصاحبه دادند.

من مدارک رو شش نوامبر برای سفارت ایمیل کردم.

مادر خانمم روز ١٠ نوامبر رفت سفارت و اپلیکیشن همراه با ترجمه رسمی شناسنامه و پاسپورت و یک قطعه عکس  و دعوت نامه همراه با فیش بانکی به مبلغ ١٠٢٠٠٠ تومان رو بهشون داد. پس از بررسی اعلام کردن که ویزای شما قبلا صادر شده! یعنی قبل از ارائه اپلیکیشن! معنی این قضیه اینه که بر اساس مدارکی که من براشون ایمیل کرده بودم ویزا آماده شده بود و همون روز برچسب ویزا رو تو پاسپورت زده بودند. این یعنی کوتاهترین زمان ممکن. البته این قضیه فقط برای من نبوده و من از دوستان زیادی شنیدم که ویزای توریستی بستگان همون روز درخواست صادر شده است.

اطلاعات تکمیلی در سایت سفارت استرالیا در تهران!